Jdi na obsah Jdi na menu
 

15. Dopravní nehoda se zraněním osob

26. 6. 2017
   Na příkaz KOPIS KVK vyjela jednotka JSDH Dolní Žandov dne 17. 05. 2017 v 18:37 s technikou CAS 24 T815 Terrno v počtu 1+4 a VEA Škoda Fábie v počtu 1+1 která se vracela z IMZ na stanici v Chebu k nahlášené dopravní nehodě dodávkového vozu na silnici I/21 v katastru obce Dolní Žandov který narazil do stromu. 
  
  Po příjezdu VEA Škoda Fábie na místo události a následném průzkumu je zjištěno, že se na místě nachází ZZS Mariánské Lázně která s řidičem komunikuje, ale nemůže se k němu dostat z důvodu zaklínění vozu mezi náletové dřeviny a přeražený strom. Vše ohlášeno na KOPIS KVK.
   
   Při dojezdu CAS 24 T815 Terrno na místo události v 18:41 je okamžitě započato za pomoci motorové pily vyřezávání dřevin a uvolnění levé strany vozu pro vyproštění řidiče který byl pouze lehce zraněn (odřeniny) a je předán ZZS. K vyproštění nebylo nutné použití HVZ.
  
   Po příjezdu jednotky HZS stanice Mariánské Lázně si velení u zásahu přebírá její velitel a jednotky spolupracují na protipožárním zabezpečení, odpojení akumulátoru a kontrole plynového zařízení, které je součástí vozu. Dále je prováděno usměrňování provozu.
  
   V čase 19:06 je jednotka Dolní Žandov po ukončení všech činností VZ odeslána zpět na základnu.  
   
   Při zásahu ke škodám na technice a zranění hasičů nedošlo.
 

Náhledy fotografií ze složky 15. Dopravní nehoda se zraněním osob