Jdi na obsah Jdi na menu
 

10.Dopravní nehoda 1xOA na silnici I/21 ve směru na Mariánské Lázně.

29. 8. 2016

Dne 29. 8. 2016 vyjela jednotka Dolní Žandov na příkaz KOPIS KVK v 20:29 s CAS 24 T 815 Terrno v počtu 1+5 k nahlášené dopravní nehodě 1xOA na silnici I/21 ve směru na Mariánské Lázně.

Po příjezdu na místo události je průzkumem zjištěno, že havarované vozidlo, ve kterém cestovala jedna osoba se nachází v profilu železniční tratě-ŽKM 435,100 a u silničního mostu č. 21-021 a že v důsledku nehody došlo ke srážce s projíždějícím osobním vlakem.

Jednotka provedla po složitém přístupu k havarovanému vozu zajištění místa události a vyproštění řidiče bez použití vyprošťovacího nářadí a následně transport k posádce ZZS které byl předán.

Po příjezdu jednotky HZS KVK stanice M. Lázně, bylo velení předáno jejímu veliteli a jednotky spolupracují na za jištění místa pro přistání vrtulníku LZS a transportu řidiče.

Dále na místo události přijela jednotka HZSp SŽDC Cheb a velení si přebírá její velitel.

Na jeho pokyn provádí jednotka Dolní Žandov ve spolupráci s HZSp SŽDC Cheb evakuaci 9 osob z poškozeného vlaku který se nacházel cca. 400 m od silnice I/21 kam byly osoby shromážděny a po dotazu jim byly poskytnuty nápoje a přikrývky.

Při čekání na náhradní odvoz do nejbližší železniční stanice se jednomu cestujícímu udělalo nevolno, začal si stěžovat na bolest ruky a špatné dýchání. Proto na místo byla povolána cestou VZ záchranná služba která si cestujícího převzala.