Jdi na obsah Jdi na menu
 

29.Dopravní nehoda na silnici II. třídy u výjezdu z Dolního Žandova směrem na Cheb

21. 10. 2011

 Na příkaz KOPIS KVK vyjela jednotka k hlášené dopravní nehodě na silnici II. třídy u výjezdu z Dolního Žandova směrem na Cheb. Jednotka vyjela s technikou CAS 24 Š-706 v počtu 1+5.
Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu jednoho osobního a jednoho nákladního automobilu. Dále bylo zjištěno, že ke zranění osob nedošlo a z osobního automobilu unikají provozní náplně. Jednotka provedla protipožární opatření a posyp uniklých náplní sorbentem.
Po příjezdu na místo HZS KVK PS. Mariánské Lázně a následném průzkumu, bylo velení u zásahu ponecháno veliteli JSDH Dolní Žandov s rozhodnutím, že SaP na místě dostačují a jednotka z Mariánských Lázní se v 7:32 vrátila zpět na základnu a SDH Dolní Žandov provede konečnou likvidaci.
Po příjezdu PČR OOP Mariánské Lázně se účastníci nehody společně s PČR OOP Mariánské Lázně dohodli, že vyčkají na příjezd DI PČR Cheb. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto, že jednotka nebude čekat na příjezd DI PČR Cheb s tím, že následný úklid vozovky provedou zaměstnanci Obecního úřadu Dolní Žandov po došetření dopravní nehody.

Ke zranění zasahujících hasičů a ke škodám na technice nedošlo.

HZS KVK stanice Mariánské Lázně: CAS 20 MAN 1+3
PČR OOP Mariánské Lázně:

 

Náhledy fotografií ze složky DN 21.10